Każdy początkujący klient wyszukuje pewniaków pewnego zysku ale również małego ryzyka, wybierając atrakcyjne widowiska sportowe. Surebety to rodzaj zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk i pewną wygraną z bukmacherem bez względu na docelowy rezultat meczu.

Surebet to nic innego jak „zakład, jaki jest pewny”. Wyróżnia się on tym, iż przynajmniej w dwóch rozmaitych firmach bukmacherskich, kursy są różne w takim stopniu że dzięki różnicom kursowym na określone mecze otrzymujesz pewność wygrania zakładu obojętnie od rezultatu typowanego zdarzenia. Wartość surebetu, liczona jest w procentach a także określa jaki zysk z typowanych zakładów zostanie osiągnięty.

Wzorzec surebetu na typ dwutorowy:
Rozgrywane jest spotkanie w siatkówkę gracz stawia typ na wygranie w niniejszym wydarzeniu. Zakład ten będzie więc z możliwością dwóch rozstrzygnięć – wygraną jednej lub drugiej ekipy, bez alternatywy remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi rekomendują zwykle bardzo zbliżone kursy na określone wydarzenie, lecz przeważnie w jednej marce będzie przynajmniej minimalnie wyższy kurs niż choćby w innej firmie.
Kurs na wygraną Brazylii = 1.30 (u firmy bukmacherskiej X)
Kurs na wygraną Ukrainy = 4.80 (w firmie Y)

Rozwiązanie na określenie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W tym przykładzie mamy zakład dwutorowy, dlatego też stosujemy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł i zwycięstwu 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł oraz zwycięstwu 1022,88 zł

Pewny sukces obstawiając w sumie na 1000 pln na dwa wydarzenia wyniesie około 23 pln. Nie jest to zbyt wielki zysk, jednak należy pamiętać, że przy wielokrotnie pokaźniejszej kwocie pewny zysk będzie proporcjonalnie wyższy.

Ile można zwyciężyć na surebecie?
Jak uprzednio nadmieniliśmy procentowy zysk z takich typów nie jest wielki. Optymalne surebety wynoszą ok. 10%, natomiast niesamowicie rzadko udaje się wyszukać takie zakłady. Należy jednocześnie pamiętać o tym, że mnóstwo firm bukmacherskich zapewnia sobie prawo do odwołania zakładu w przypadku gdy doszło do istotnej pomyłki przy wystawieniu kursu na dany zakład. Przy wyborze bukmacherów a także składaniu surebetów warto więc ustalić autentyczność danego bukmachera ale też uwagi na temat tego czy profesjonalni odbiorcy mieli z danym bukmacherem problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here